Byłam już w stolicy wyspy Vallettcie, spacerowałam po miasteczkach i ogrodach Malty. Dzisiaj wybierzemy się na plaże i klify wyspy. Udało się nam zobaczyć tylko część ciekawych miejsc z dwóch powodów: jeden podałam w Malta w marcu, a drugi, to zbyt krótki (czyt. tydzień) pobyt przy tak dużym zagęszczeniu ciekawych miejsc.

Golden Bay

Plaża przy Golden Bay jest jedną ze słynniejszych. Do tego miejsca dojedziemy autobusem albo samochodem. Na miejscu przygotowano duży parking. Przy zatoce znajduje się wielki hotel, restauracje, bary. Plusem tej pory roku jest to, że można tę niezbyt dużą plażę oglądać bez tłumów. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co tutaj się dzieje w sezonie.

Golden Bay

Widok na Golden Bay i hotele

Ghajn Tuffieha Bay

Plaża zatoki Ghajn Tuffieha znajduje się blisko Golden Bay. Idzie się ścieżką, klifami w kierunku obronnej wieży. Po drodze świetne widoki na okolicę. Przy parkingu i budce z fast foodem znajduje się długie zejście schodami na plażę. Jednak jeśli komuś mało widoków, można górą iść dalej. Nad Ghajn Tuffieha Bay jest mniej osób. Nie ma tu hoteli, tylko jeden bar a piasek ma ciekawy lekko pomarańczowy kolor.

Widok na Golden Bay

Wieża obronna

Ghajn Tuffieha Bay

Mellieha Bay

Plaża zatoki Mellieha jest najdłuższa i najpopularniejsza na Malcie. Znajduje się w odległości 4 km od miasta Mellieha położonego na wzgórzu, o którym wspomniałam w Klimatyczne miejscowości Malty i Gozo. Jest szeroka i ma łagodne zejście do morza. Jednak przed sezonem do fragmentu brzegu morskiego dojście było utrudnione z powodu ogromnej ilości naniesionych wodorostów. Część roślin była już zebrana w pryzmy i prawdopodobnie czekała na wywóz. 

Zatoka Mellieha

Zatoka Mellieha

Plaża Mellieha i nagromadzone wodorosty

Mellieha Bay

Mellieha Bay

Fragment czystej plaży Mellieha

Klify Dwejra (Gozo)

Klify Dwejra to najsłynniejsze klify państwa Malty, znajdujące się na wyspie Gozo. A może były najsłynniejsze? To właśnie tam znajdował się pocztówkowy Azure Window, który runął w 2017 r. Klify i bez tej najsłynniejszej skały wyglądają majestatycznie, szczególnie gdy rozbijają się o nie fale.

Widok na klify Dwejra i parking

Klify Dwejra

Klify Dwejra

Klify Dwejra

Wewnętrzne Morze (Gozo)

W pobliżu klifów Dwejra – od przystanku schodzimy w dół w przeciwnym kierunku niż klify – znajduje się miejsce zwane Wewnętrznym Morzem (Inland Sea). Spokojna zatoczka połączona tunelem z morzem stanowi naturalną i bezpieczną przystań dla miejscowych rybaków. Wokół znajdują się „garaże” dla łodzi. Podobno w sezonie miejscowi za opłatą wożą turystów przez tunel na otwarte morze. Niestety, podczas mojego pobytu w marcu nic takiego nie miało miejsca. Wszystkie łódki zapewne spoczywały w składzikach.

Miejsce zwane Wewnętrzne Morze

Zejście do otoczonej skałami zatoki

Tunel łączący zatokę z morzem

Zatoka i składziki na łodzie

.

Podziel się z innymiShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Tags: , , , ,

Related Article

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BarbarossaMo.MariolaJulaUrszula Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Globtroterek
Gość

Plaża Ghajn Tuffieha robi mega wrażenie! 🙂

Urszula
Gość

Kocham morze i plażę. Bardzo mnie to uspokaja i relaksuje. A informacje z wpisu przydadzą się podczas wyjazdu. Pozdrawiam!

Jula
Gość

Ale tęsknię za takimi widokami. Moim zdaniem najciekawszym miejscem w tym zestawieniu jest Wewnętrzne Morze.

Mo.
Gość

Nadmorskie miejscowości bardzo tracą na uroku w czasie sezonu, myślę, że tłumy turystów trochę przysłaniają urok i całkowicie zmieniają panującą tam atmosferę. Bardzo lubię zwiedzać poza sezonem, jest spokojnie i wiele miejsc mam tylko dla siebie a to wielka zaleta. Piękne zdjęcia!

Barbarossa
Gość
Barbarossa

Uwielbiam spacerować brzegami plaży. Przeurocze widoki.
Moc pozdrowień posyłam.:)

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.