Pustynia Siedlecka

Pustynia Siedlecka

O Pustyni Siedleckiej słyszało chyba niewielu. Powszechnie znana jest Pustynia Błędowska, odległa od Siedleckiej o ok. 60 km.  Nazwa jest sporo na wyrost, ale teren warty odwiedzenia.

Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka

Pustynia Siedlecka to dawne wyrobisko po kopalni piasków. Położona jest w pobliżu wsi Siedlec na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Obszar zajmuje ok. 30 hektarów i jest częściowo zalesiony sosną. Jednak przeważająca część to piaski, stanowiące pozostałość morskiego dna. 

Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka

Pustynia jest terenem, na którym dopuszczono jazdę samochodami terenowymi i quadami. Odbywają się tu także biegi pustynne, rajdy samochodowe. To atrakcje dla dorosłych.

Pustynia Siedlecka

Ale przecież żadne dziecko nie oprze się tak olbrzymiej piaskownicy. Można biegać na bosaka, wspinać się na wielką górę piachu (wiele razy), kopać doły, a do zabawy wystarczą patyki.

Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka

Z racji tego, że można tam szaleć różnymi pojazdami, należy zwrócić uwagę gdzie się lokujemy z dzieckiem, ponieważ ślady kół widać prawie wszędzie. Kiedy byłam z wnukiem nic w pobliżu nie przejechało, choć w oddali słyszałam silniki pojazdów. Ale doły kopaliśmy trochę z boku, bliżej sosen (tak na wszelki wypadek).

Pustynia to wiele radości dla małych i dużych.

 

 

Podziel się z innymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

2 komentarze

  1. Świetne miejsce na rekreację.
    Kilka kilometrów ode mnie znajduje się taka pustynia żwirowa, a właściwie taką była, bo coraz bardziej pochłania ją las, a właściciele tych ziem zaczynają budować tam domy.
    Pozdrawiam ciepło 🙂

    1. Pustyni Siedleckiej raczej nie grozi zniknięcie (przynajmniej narazie), jest rozjeżdżana przez wszelkie pojazdy. Ale chyba dobrze, że jest teren dla miłośników jazdy po piachu.
      Serdecznie pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *