piątek, 30 września, 2022

Rejs przypadkowy, bez celu. Po prostu popłynęliśmy.

A było tak:

Przyjechaliśmy nad Jezioro Nezyderskie w Mörbisch am See. Kiedy zbliżaliśmy się do nabrzeża, podeszła do nas pani i mówi, że za 20 minut odpływa statek, a cena biletu w obie strony jest niższa niż przy zakupie dwóch oddzielnych. No to wsiedliśmy. Upewniłam się tylko czy będziemy mieli czym wrócić i po jakim czasie. Na statku było kilka osób z Austrii i grupka Słowaków.

Na statku

Na statku

Rejs był bardzo przyjemny. Siedzieliśmy na górnym pokładzie pijąc kawę (w cenie biletu), wiał lekki wiatr. Początkowo płynęliśmy kanałem wyciętym wśród szuwarów a po chwili na otwartym jeziorze.

Rejs po Jeziorze Nezyderskim

Rejs po Jeziorze Nezyderskim

Rejs po Jeziorze Nezyderskim

Po około 40 minutach statek cumuje na przystani w Illmitz. Tylko, że miejscowość Illmitz oddalona jest o 4 km od jeziora. Wszyscy oprócz nas powsiadali na rowery i pomknęli dalej. My byliśmy bez rowerów. Mamy 2 godziny czasu zanim przypłynie następny statek. Nie wybraliśmy się do centrum Illmitz, nawet nie było czym. Czas spędziliśmy na spacerze po okolicy.  

Między przystaniami nad jeziorem a oddalonymi o 2 – 4 km miejscowościami kursuje komunikacja miejska ale raczej dosyć rzadko. Raz czy dwa widziałam autobus – być może w sezonie jest więcej połączeń. 

Po zejściu ze statku i odjechaniu rowerzystów zostaliśmy prawie sami. 

Przystań w Illmitz

W sezonie musi być tu gwarno, na co wskazuje wielki parking. Teraz parkuje zaledwie kilka samochodów. Obok znajduje się duża restauracja. Oczywiście jest promenada, plaża, plac zabaw dla dzieci i zejście do jeziora.

Promenada nad jeziorem

Rekreacyjna łączka

Zejście do jeziora

Plaża

W pobliżu cumują jachty.

Marina

Jest jeszcze wszechobecna trzcina. Wobec braku innych atrakcji zajęliśmy się podglądaniem kaczych rodzin. Idzie sobie taka kacza rodzinka, jeden dorosły na początku, drugi na końcu a w środku maluchy. Widać zaangażowanie obojga rodziców w opiekę nad potomstwem. Rodziny nie skupiały się w stado, ale każda tworzyła oddzielną gromadkę.

Kacza rodzina

Dzikie kaczki

Kacze rodzinki

To tyle moich obserwacji na temat dzikich kaczek.

Właśnie zbliża się statek powrotny do Mörbisch am See.

Statek na Jeziorze Nezyderkim

Zatrzymujemy się jeszcze w centrum oddalonego o 2 km od brzegu jeziora Mörbisch am See.

Mörbisch am See

Kościół w Mörbisch am See

Mörbisch am See

Mörbisch am See

Tłoczenie winogron przedstawione na jednym z budynków

W następnym poście pokażę trzy ostatnie miejscowości odwiedzone nad Jeziorem Nezyderskim – Rust, Eisenstadt i Purbach. Po wschodniej stronie jeziora także jest wiele miejsc wartych odwiedzenia.

0 0 votes
Article Rating
Tags: ,

Related Article

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

SENIORKA Z PLECAKIEM

SENIORKA Z PLECAKIEM

0
Would love your thoughts, please comment.x