środa, 29 maja, 2024

O Pustyni Siedleckiej słyszało chyba niewielu. Powszechnie znana jest Pustynia Błędowska, odległa od Siedleckiej o ok. 60 km.  Nazwa jest sporo na wyrost, ale teren warty odwiedzenia.

Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka
Częściowo zarośnięta pustynia
Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka

Pustynia Siedlecka to dawne wyrobisko po kopalni piasków. Położona jest w pobliżu wsi Siedlec na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Obszar zajmuje około 30 hektarów i jest częściowo zalesiony, głównie rosną tu sosny. Jednak przeważająca część to piaski, stanowiące pozostałość morskiego dna. 

Pustynia Siedlecka
Widok na okolicę
Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka

Pustynia jest terenem, na którym dopuszczono jazdę samochodami terenowymi i quadami. Odbywają się tu także biegi pustynne, rajdy samochodowe. To atrakcje dla dorosłych.

Pustynia Siedlecka
Ślady quadów, motocykli i innych pojazdów

Ale przecież żadne dziecko nie oprze się tak olbrzymiej piaskownicy. Można biegać na bosaka, wspinać się na wielką górę piachu (wiele razy), kopać doły, a do zabawy wystarczą patyki.

Pustynia Siedlecka
Zdobywanie góry piachu
Pustynia Siedlecka
i zjazd z góry
Pustynia Siedlecka
Pustynia Siedlecka
W dół i w górę, można tak wiele razy
Kolejny pomysł na pustynię

Z racji tego, że można tam szaleć różnymi pojazdami, należy zwrócić uwagę gdzie się lokujemy z dzieckiem, ponieważ ślady kół widać prawie wszędzie.

Kiedy byłam z wnukiem nic w pobliżu nie przejechało, choć w oddali słyszałam silniki pojazdów. Ale doły kopaliśmy trochę z boku, bliżej sosen (tak na wszelki wypadek).

Pustynia to wiele radości dla małych i dużych.

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej podążaliśmy także szlakiem jurajskich zamków. Możesz zajrzeć też do odległego o 35 km Siewierza.

Inne miejsca które odwiedziłam zobacz na mapie.

Tags:

Related Article

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
6 lat temu

Świetne miejsce na rekreację.
Kilka kilometrów ode mnie znajduje się taka pustynia żwirowa, a właściwie taką była, bo coraz bardziej pochłania ją las, a właściciele tych ziem zaczynają budować tam domy.
Pozdrawiam ciepło 🙂

Aga z podróży szczypta

Moja pierwsza reakcja hmm mieszkałam ponad rok niedaleko Siedlec i tam przecież nie ma żadnej pustyni cha, cha, cha. Coś nie mogę u Ciebie pozostawić komentarza, może teraz się uda.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

SENIORKA Z PLECAKIEM

SENIORKA Z PLECAKIEM

4
0
Would love your thoughts, please comment.x