czwartek, 30 maja, 2024

Kapias – Ogrody do Zwiedzania powstały przy Centrum Ogrodniczym w Goczałkowicach w województwie śląskim. Kapias to nazwisko właściciela. Zwiedzać można Stare Ogrody, które zajmują mniejszą powierzchnię, oraz Nowe Ogrody.

Ja chciałam zabrać Was na spacer po Nowych Ogrodach. Teren jest bardzo duży – ma powierzchnię 4 ha. Ogród pięknie urządzono, z dbałością o szczegóły. Obszar podzielono na wiele zakątków i ogrodów tematycznych, z których wymienię tylko kilka: ogród cisza, wiejski, romantyczny, zacieniona ścieżka, ogród lato, jesień, ogród angielski, skandynawski, patio włoskie i wiele innych. Znajdziemy tu także fontanny, tarasy widokowe, staw z altaną, plac zabaw dla dzieci oraz labirynt. Głodni również nie będziemy, posilić można się w restauracji lub samoobsługowym bufecie. Minimalny czas zwiedzania to 2 godziny ale trudno stąd wyjść po takim czasie.

Zwiedzanie:
styczeń-luty: pn-nd  10:00 – 17:00
marzec-październik: pn-nd  10:00 – 19:00.
listopad-grudzień: pn-nd  10:00 – 18:00.
Wstęp: bezpłatny.

.

Duży ogród pokazowy Hortulus obejrzymy w województwie zachodniopomorskim, natomiast odległości 22 km, w miejscowości Pisarzowice, warto odwiedzić kameralny ogród japoński. 

Inne miejsca które odwiedziłam zobacz na mapie.

.

Tags:

Related Article

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gabriela
Gabriela
4 lat temu

Ogrody Kapiasów odwiedzam cztery razy do roku… i zawsze sie zachwycam… i jak dobrze, że nawet rowerem dojadę… i zalew Goczałkowicki i ogrody podziwiam.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

SENIORKA Z PLECAKIEM

SENIORKA Z PLECAKIEM

2
0
Would love your thoughts, please comment.x