Muzeum wody czyli wystawa edukacyjna Hydropolis we Wrocławiu.
Wiedzę o wodzie czerpiemy z pomocą nowoczesnych technologii multimedialnych.
Ekspozycja powstała w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku na wodę. To jedyna taka wystawa w Polsce i jedna z nielicznych na świecie. W fascynujący sposób przedstawia jej znaczenie dla człowieka. Jest interesująca dla dzieci i dorosłych.
Aby wejść do obiektu musimy przejść przez kurtynę wodną zwaną drukarką wodną. Na jej powierzchni ukazują się różne wzory i napisy.
Kiedy przedrzemy się przez strumienie wody (bez obaw, po zbliżeniu kurtyna wodna rozsuwa się), w holu przywita nas sympatyczny robot Pepper.
Wchodzimy do pierwszej sali z ekspozycją zatytułowaną „Planeta ziemia”. Jest ciemno. Na środku widzę kulę ziemską zawieszoną jakby w przestrzeni i jej odbicie w sadzawce. Dopiero po chwili zauważam wokół sadzawki miejsca do siedzenia. Rozpoczyna się film wyświetlany na ekranie 360º obrazujący powstanie wody.
Opuszczamy salę idąc za podświetloną w podłodze „rzeką”. Na ekspozycji pt. „Głębiny” oglądamy replikę batyskafu, który w 1960 r. dotarł jako pierwszy pojazd załogowy na głębokość prawie 11 kilometrów.
W Hydropolis możemy obejrzeć kilka krótkich filmów między innymi „Historię Inżynierii Wodnej” poczynając od starożytności.
Na chwilę odpoczynku zaprasza „Strefa Relaksu”, gdzie na leżaku wsłuchujemy się w dźwięki dżungli.
W muzeum znajdziemy również strefę dla dzieci z grami edukacyjnymi, dowiemy się ile wody jest w poszczególnych organach człowieka, poszerzymy wiedzę na temat zarządzania wodą w wielkich miastach i wiele innych.
Na terenie Hydropolis znajdują się dwie kawiarnie oraz sklep.
Zwiedzanie:
Pn-Pt 9:00 – 18:00
Sb-Nd 10:00 – 20:00
Bilety:
27 zł bilet normalny
18 zł bilet ulgowy
W kasie znajdują się broszurki z planem wystawy.
Co dalej
Jeśli lubisz zwiedzać nowoczesne muzea polecam odwiedzić Muzeum Śląskie w Katowicach i pośpiewać w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Inne miejsca które odwiedziłam zobacz na mapie.
.