piątek, 14 czerwca, 2024

Śpiewać każdy może w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, nagrać swój przebój i wysłać mailem na pamiątkę.

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Muzeum Polskiej Piosenki
stroje estradowe
Wirtualna szafa

Ale przed występem, albo po – jak kto woli – należy wirtualnie ubrać się w strój estradowy, zrobić sobie fotkę i również wysłać mailem do siebie.

Na występ wybrałam czerwoną sukienkę, a właściwie sama mi się wybrała, bo trafić w wirtualny przycisk nie było łatwo. A nie chciałam zbyt długo blokować „szafy”, ponieważ inni chętni już czekali.

Mój mąż przywdział biały frak, tylko, że moja fotka (jakaś ciemna) na skrzynkę mailową dotarła, a Krzyśka krąży gdzieś do dzisiaj. Pewnie coś namieszałam. Ale nic straconego, Krzyśkowi tak bardzo się tu spodobało, że pierwszy raz w życiu przeciągał wizytę w muzeum. Spędziliśmy w obiekcie prawie 3 godziny. A jakby ktoś bardzo chciał, to można i dłużej.

Zwiedzanie obiektu odbywa się z audioprzewodnikiem. Uruchamiamy go wybierając numery widniejące przy monitorach, a następnie na dotykowym ekranie wyszukujemy to co nas interesuje. Możemy posłuchać fragmentów koncertów, wywiadów z artystami i nie tylko, teledysków, reportaży.

Muzeum Polskiej Piosenki
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Muzeum Polskiej Piosenki
z kim by tu pośpiewać
Muzeum Polskiej Piosenki
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Muzeum nie jest duże. Pomieszczenie na parterze wypełniono monitorami, na których możemy prześledzić dzieje polskiej piosenki począwszy od lat ’20 ubiegłego wieku.

Znajdziemy tu także budki do nagrywania piosenek oraz większą salę, w której wyświetlano film opowiadający historię Festiwalu Polskiej Piosenki. Na piętrze znajduje się „szafa” z estradowymi ubraniami, pokój dla dzieci z perkusją oraz kule, gdzie wysłuchamy historii piosenek. W trakcie naszej wizyty prezentowano również ekspozycję czasową „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków”.

Muzeum
Muzeum
Kule-pokoje, gdzie wysłuchamy historii piosenek
Wystawa czasowa
Wystawa czasowa

Muzeum Polskiej Piosenki znajduje się w budynku Amfiteatru, ul. Piastowska 14A

Godziny otwarcia: wtorek-niedziela 10.00 – 18.00
Cennik:
bilet normalny  20 zł
bilet ulgowy  16 zł
Wtorek – wstęp na ekspozycję stałą bezpłatny.

Co jeszcze

Przejdź się po Opolu, gdzie odkryjesz wiele interesujących miejsc i zabytków. W pobliżu zajrzyj do zamku w Rogowie Opolskim oraz położonych nieopodal Krapkowic. Albo pojedź do zamku w Niemodlinie, który swą wielkością wręcz przytłacza niedużą miejscowość. Jeśli jeszcze pozostało Ci trochę czasu możesz odwiedzić zapomniany Grodków i pałac w Kopicach, ale ten tylko z daleka.

Inne miejsca które odwiedziłam zobacz na mapie.

Tags:

Related Article

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
4 lat temu

W Opolu byłam tylko przejazdem, ale chętnie spędziłabym trochę czasu w takim muzeum.

Urszula
4 lat temu

Dzisiejsze muzea wymyślają różne ciekawe i oryginalne sposoby, by przyciągnąć jak najwięcej zwiedzających. Ten pomysł bardzo mi się podoba. Coś dla starszych i młodszych. I wiedzy sporo można zdobyć i się pobawić:)

Jula
4 lat temu

Prezentuje się ciekawie.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.

SENIORKA Z PLECAKIEM

SENIORKA Z PLECAKIEM

6
0
Would love your thoughts, please comment.x